• W Karkonoszach można korzystać z rozmaitych atrakcji,

  • jednak bez wątpienia najważniejszym punktem wizyty w tych górach jest zdobycie przynajmniej jednego z karkonoskich szczytów

Oto krótki opis najważniejszych szczytów Karkonoszy:

Najwyższym szczytem Sudetów jest Śnieżka (1602 m n.p.m.), położona na granicy polsko-czeskiej. Śnieżka jest najwyższym szczytem w Czechach, a także wchodzi w skład Korony Gór Polskich. Na Śnieżce znajdują się między innymi obserwatorium, kaplica i schronisko.

Drugim pod względem wysokości szczytem w Karkonoszach jest Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.), położony w pobliżu Śnieżnych Kotłów, Łebskiego Szczytu oraz Śmielca. Dawniej szczyt nosił nazwę Wielkie Koło. Łebski Szczyt to kolejny z najwyższych wierzchołków w Karkonoszach (1471 m n.p.m.). Jest on zlokalizowany w części zachodniej Śląskiego Grzbietu, pomiędzy Szrenicą i Śnieżnymi Kotłami. Po stronie czeskiej szczytu znajduje się Łebska Polana, na której swoje źródło ma rzeka Łaba.

Wśród najwyższych, a zarazem najchętniej zdobywanych karkonoskich szczytów należy wymienić Szrenicę (1362 m.n.p.m.). Jest oni położony w całości po stronie polskiej, w części zachodniej gór karkonoskich. Szczyt utworzony jest z rumowiska skalnego. Obecną nazwę uzyskał w 1949 roku.

Osoby, które nie czują się na siłach do zdobycia jednego z najwyższych szczytów, powinny zwrócić uwagę na niższe wierzchołki. Można wymienić wśród nich Suchą Górę, Wołową Górę, Ptasiak i Suszycę. Oczywiście, do wyprawy na niższe szczyty także trzeba właściwie się przygotować.