Karkonoskie miasta: Karpacz

Karpacz to jedno z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych karkonoskich miast. Przed odwiedzeniem go warto dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje turystom.

Karpacz jest położony u stóp Karkonoszy, w pobliżu najwyższego szczytu tych gór, czyli Śnieżki. To jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w naszym kraju, która jest dobrze znana każdemu pasjonatowi polskich gór. Na przełomie XIX i XX wieku doszło do rozbudowy miasta, ze względu na rozwój kolei. Karpacz jest chętnie odwiedzany zarówno latem, jak i zimą. Zapewnia bowiem doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, takich jak narciarstwo i saneczkarstwo. Na początku XX wieku zaczęto urządzać tutaj turnieje, a nawet wybudowano tor saneczkowy oraz skocznię narciarską. Nie oznacza to jednak, że oferta Karpacza ogranicza się do górskich wypraw i sportów zimowych. W mieście znajduje się wiele wspaniałych zabytków, między innymi Kościół Wang. Jest to budowla drewniana, którą wykonano bez użycia gwoździ. Kościół powstał na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii, a do Karpacza trafił w XIX stuleciu. Kolejną bardzo ciekawą atrakcją jest Muzeum Zabawek, które znajduje się w budynku dawnego dworca kolejowego. Z wizyty w tym miejscu z pewnością zadowolone będą w szczególności dzieci.

Karpacz zapewnia także bardzo szeroką ofertę noclegową i gastronomiczną. Nie brakuje tutaj miejsc noclegowych, dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych różnych osób, a także restauracji, w których można smacznie i niedrogo zjeść.